Profi i odzyskajdzien.pl - jak gotowe dania ułatwiają życie

Autor ,

Marka Profi (branża spożywcza) postawiła na komunikację content marketingową. We współpracy z INB Digital uruchomiła serwis #odzyskajdzien.pl, który stanowi poradnik dla zabieganych i zapracowanych osób.

 

#odyskajdzien.pl – koncepcja bloga rodzinnego

W budowie komunikacji content marketingowej istotne było określenie grupy odbiorców. Profi, marka oferująca błyskawiczne produkty spożywcze, chciała umocnić swój wizerunek jako firmy, która ułatwi codzienne funkcjonowanie całej rodziny. Określono profil każdego z członków czteroosobowej rodziny. To osoby, które zmagają się troskami dnia codziennego, a ich głównym celem jest wygospodarowanie dodatkowego czasu. Bohaterowie rodzinnego bloga #odzyskajdzien.pl to: Marek Zabiegany – ojciec rodziny, organizowany, „rozwiązywacz problemów“ – własnych i rodziny; Ewa Zabiegana – próbuje godzić obowiązki domowe z pracą, uczy się lepszej organizacji i "odzyskiwania dnia“; Kuba Zabiegany – student, który ma swój świa,t ale chętnie spędza czas z rodziną oraz Kasia Zabiegana – wygadana nastolatka.

http://odzyskajdzien.pl/

#odzyskajdzien.pl – realizacja

Brak czasu dla siebie, dla rodziny, na posiłki, na naukę, życie w pędzie – to główny problem Klientów Profi. Na blogu Profi podaje rozwiązanie – mówi jak zapanować nad czasem.  Większość Klientów Profi szuka w wyszukiwarce porad dotyczących tego, jak lepiej ułożyć życie, żeby odzyskać chwilę dla siebie i rodziny w codziennym pędzie. Szukając rozwiązania problemów, trafią na stronę #odzyskajdzien.pl i dowiadują się, że produkty Profi pomagają w odzyskaniu czasu z dnia codziennego. Marka odpowiada na ich pytania („Jak…”) np. Jak zyskać czas o poranku? Jak szybko znaleźć klucze/komórkę w damskiej torebce? Jak zorganizować imprezę w 15 minut? Dzięki temu budowany jest wizerunek marki jako dbającej o ich czas i potrzeby. Wysyła przekaz do odbiorców: gotujemy, abyś oszczędzał czas.

http://odzyskajdzien.pl/2629-przyjecie-w-ogrodzie-jak-je-sprawnie-zorganizowac 

#odzyskajdzien.pl – zarządzanie treściami

Niezależnie od tego, czy Klienci szukają porad w Google, na Facebooku czy na Instagramie – użytkownicy są przeciągani do strony #odzyskajdzien.pl. Ponadto poszczególne artykuły pojawiają się na fanpage'u marki Profi. Dodatkowo czytelnicy mają możliwość zapisania się do newslettera. Posty publikowane są regularnie 8 raz w miesiącu.

Po wielu tygodniach funkcjonowania bloga rodzinnego udało się pozyskać kilkadziesiąt tysięcy unikalnych użytkowników. Czytelnicy wchodzą w interakcje i komentują opublikowane na Facebooku marki artykuły, dzielą się własnymi radami z innymi. Efekt jest niesamowity - ogromne zaangażowanie czytelników sprawia, że efektywność reklamowa jest kilkukrotnie większa niż w przypadku tradycyjnych form reklamowych.

 ZAMÓW KONSULTACJĘ CONTENT MARKETING

KLIKNIJAktualnie nikt nie dodał jeszcze komentarza, bądz pierwszy i DODAJ KOMENTARZ

KATEGORIA: Content Marketing
TAGI: Profi

ŚCIĄGNIJ E-BOOKA

STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIES. PRZEBYWANIE NA NIEJ OZNACZA AKCEPTACJĘ POLITYKI PLIKÓW COOKIES NIE POKAZUJ WIĘCEJ TEGO KOMUNIKATU