Legendy Polskie od Allegro - nowa narracja o marce

Autor ,

Allegro, największa w Polsce platforma transakcyjna on-line, postanowiła wypróbować nowy środek budowania wizerunku. Zaangażowała się w kulturalną inicjatywę „Legendy polskie”, która promuje polską kulturę.

 

Według specjalistów od marketingu budowanie wizerunku marki poprzez angażowanie się w kulturę ma duży potencjał. Grupa Allegro weszła zatem w rolę mecenasa sztuki i wykorzystała możliwości jakie daje internet i nowoczesne techniki animacyjne. Co więcej, można wplatać wizerunek marki w przedsięwzięcia, które się z nią bezpośrednio nie kojarzą. I może być to skuteczne z marketingowego punktu widzenia.

Projekt „Legendy polskie”

Grupa Allegro postanowiło na nowo zinterpretować podania, które są od stuleci obecne w polskiej kulturze. Stare legendy zostały opowiedziane współczesnymi środkami wyrazu, a do współpracy zaproszono uznanego reżysera animacjiTomasza Bagińskiego oraz wybitnych polskich aktorów. Stworzenie nowatorskiego projektu miało być nowym sposobem komunikacji z odbiorcami a także stanowić alternatywę do tradycyjnych komunikatów w spotach reklamowych. Marka Allegro zaskoczyła widza. W ramach projektu powstały  do tej pory dwie legendy: „Twardowski” i „Smok”. Obie były promowane w mediach społecznościowych. Filmiki dostępne są na specjalnie utworzonej stronie internetowej:http://legendy.allegro.pl/. Użytkownicy mogą je bezpłatnie obejrzeć i ściągnąć w formie audiobooka i ebooka. Okazało się, że film do internetu może trwać nawet dziesięć minut, mieć wciągającą historię i profesjonalne efekty. Allegro stało się w pewnym sensie producentem filmowym.

A oto legenda o Twardowskim w nowym wydaniu:

 

i... bajka o Smoku;

 

Legendy Polskie ciąg dalszy

W pierwszych tygodniach projekt Allegro spotkał się ze sporym zainteresowaniem i został ściągnięty do w ponad 7. tys. kopii. Po takim odzewie „Legendy polskie” powrócą w postaci nowych odcinków serii. Niebawem premierę będą miały: Bazyliszek (listopad) i Jaga ( grudzień).

 

 ZAMÓW KONSULTACJĘ CONTENT MARKETING

KLIKNIJAktualnie nikt nie dodał jeszcze komentarza, bądz pierwszy i DODAJ KOMENTARZ

KATEGORIA: Content Marketing
TAGI: Allegro

ŚCIĄGNIJ E-BOOKA

STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIES. PRZEBYWANIE NA NIEJ OZNACZA AKCEPTACJĘ POLITYKI PLIKÓW COOKIES NIE POKAZUJ WIĘCEJ TEGO KOMUNIKATU