Niepewności co do Snapchata

Autor ,

Marketerzy zaczynają się zastanawiać czy Snapchat to dobre miejsce na reklamę w social mediach. Ale czy tak naprawdę potrafią go wykorzystać?

 

RBC capital markets razem z Ad Age zapytali 1600 szefów marketingu gdzie dziś zainwestowaliby pieniądze jeśli idzie o reklamę w social mediach. Uzyskali dość nietypowy feedback. Snapchat okazał się nie być na tyle dobrą platformą co instagram, facebook czy messenger. Dlaczego? Skoro wszystkie te platformy należące do facebooka bezpardonowo kopiują pomysł Snapchata? 

Dane

Jeśli chodzi o ROI, snapchat dostał od marketerów 3.43 punktów w ośmiopunktowej skali. Dla porównania Google nie będący platformą społecznościową niezmiennie jest na czele z 6.98 punktami, a facebook wygrywa w social mediach z 6.72 punktami czyli prawie dwa razy więcej niż Snapchat. 

Markterzy, jako złe strony snapchata podają przede wszystkim trudności w targetowaniu swoich produktów, małe zaangażowanie użytkowników i "klikalność" ich reklam. Snapchat odnotowuje cały czas wzrost, jednak jest on prostoliniowy i powolny, w odróżnieniu od social mediów statku matki facebooka, jak twierdzi RBC. W czerwcu 2017 z drugiej strony utrzymywali, że do końca 2017 snapchata będzie używało 67 milionów użytkowników, a teraz zakładają, że będzie ich ponad 70 milionów. 

 ...

 Zapytani o to gdzie chcą w przyszłości inwestować, marketerzy dosyć licznie, bo aż w 67%, zagłosowali na instagrama. Drugie miejsce uzyskał niezbyt popularny w Polsce amazon (43%), a trzecie Spotify (40%). Snapchat dostał w rankingu 37% głosów.

W ogólnym rozrachunku Snapchat nie wypada zbyt pozytywnie, jednak historia, nie tylko ta reklamy pokazuje, że często nie warto iść za tłumem. Snapchat DZIAŁA, jeśli potrafi się go wykorzystać. Działa szczególnie jeśli firma chce dotrzeć do millenialsów i jeśli jest to rynek polski, różniący się dość wyraźnie od amerykańskiego. ZAMÓW KONSULTACJĘ CONTENT MARKETING

KLIKNIJAktualnie nikt nie dodał jeszcze komentarza, bądz pierwszy i DODAJ KOMENTARZ

KATEGORIA: Social Media
TAGI: Snapchat

ŚCIĄGNIJ E-BOOKA

STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIES. PRZEBYWANIE NA NIEJ OZNACZA AKCEPTACJĘ POLITYKI PLIKÓW COOKIES NIE POKAZUJ WIĘCEJ TEGO KOMUNIKATU